Główna treść strony drzewo 600-lecia

Rozdano 600 drzew na 600-lecie nadania praw miejskich Serockowi!

Informujemy, że dobiega końca akcja ,,Drzewo 600-lecia”, której celem było rozdanie 600 sadzonek drzew na 600-lecie nadania praw miejskich Serockowi. Zgodnie z założeniem akcji posadzone drzewa będą żywą i trwałą pamiątką jubileuszu, a także sposobem integracji z historią naszego miasta i pamiątką na lata a nawet i przyszłe pokolenia.

W ramach akcji zostało złożonych 600 deklaracji udziału, z czego drzewo z numerem 1 zostało uroczyście posadzone w Parku Miejskim w Serocku, a symboliczne drzewo z numerem 600 posadzone zostanie przy Izbie Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku.

Do wyboru uczestnicy mieli cztery gatunki drzew:

  • Kasztanowiec czerwony
  • Lipa drobnolistna
  • Jarząb szwedzki
  • Głóg pośredni (odmiana ‘Paul’s Scarlet’)

Obecnie jesteśmy na etapie wydawania sadzonek osobom, które złożyły deklaracje udziału w akcji. Większość sadzonek została już odebrana. Wszystkie drzewa opatrzone są okolicznościowym certyfikatem, upamiętniającym otrzymanie i posadzenie drzewa.

Osoby, które jeszcze nie odebrały sadzonki, zapraszamy w pierwszej kolejności po odbiór pamiątkowego certyfikatu do Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa – parter pokój nr 11, który uprawnia do odbioru okolicznościowego drzewka. Zakupione przez gminę sadzonki są do odbioru w Szkółce Ogrodniczej w Borowej Górze przy ulicy Nasielskiej 41.

Zorganizowana przez nas akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy oraz osób zamieszkujących gminę sezonowo. W akcję włączały się całe rodziny, wśród uczestników były także placówki oświatowe, instytucje i przedsiębiorcy.

W ramach akcji, prosimy uczestników o zdjęcia z sadzenia drzewek. Wszystkie przesłane fotografie posłużą nam do stworzenia pamiątkowej galerii.

Duże zainteresowanie i miłe słowa, które usłyszeliśmy od uczestników akcji ,,Drzewo 600-lecia”,  motywuje nas do podejmowania kolejnych akcji dotyczących szeroko pojętej ochrony środowiska i ekologii, dlatego zapraszamy Państwa do obserwowania naszej strony internetowej, gdzie na bieżąco będziemy Państwa informowali o naszych działaniach.

  • Rozdano 600 drzew na 600-lecie nadania praw miejskich...
  • Rozdano 600 drzew na 600-lecie nadania praw miejskich...
  • Rozdano 600 drzew na 600-lecie nadania praw miejskich...
  • Rozdano 600 drzew na 600-lecie nadania praw miejskich...
  • Rozdano 600 drzew na 600-lecie nadania praw miejskich...