Główna treść strony 2018

Zapraszamy na Wojciechowe Świętowanie

29 kwietnia 2017 r. (sobota) o godz. 10.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i czytelnictwa w Serocku odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Po sesji zasadzone zostanie w parku miejskim „Drzewo 600-lecia”, pierwsze z 600. drzew, które mieszkańcy Miasta i Gminy Serock posadzą w tym roku na swoich posesjach. Tego samego dnia odbędzie się również odsłonięcie tablicy upamiętniającej wyjątkowy jubileusz, a na rynku umieszczona zostanie „kapsuła czasu”, pamiątka dla następnych pokoleń Serocczan.

30 kwietnia 2017 r. (niedziela) o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta Msza święta, podczas której Biskup Diecezji Płockiej Piotr Libera dokona przekazania Dekretu Papieskiego potwierdzającego patronat św. Wojciecha, postaci od wieków istniejącej w świadomości Serocczan i widniejącej w herbie miasta. Uroczystości tej towarzyszyć będzie występ aktorów, Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Chóru Miasta i Gminy Serock „Cantores Adalberti”.

Tego samego dnia odbędzie się uroczyste otwarcie Izby Pamięci i Tradycji Rybackich, placówki o charakterze muzealnym. Jej podstawowym celem będzie ochrona dziedzictwa historycznego i kulturowego regionu poprzez gromadzenie i udostępnianie zbiorów. Nowoczesny charakter ekspozycji muzealnej, będzie opierać się na multimedialnym i interaktywnym przekazie.

  • Zapraszamy na Wojciechowe Świętowanie

wstecz