Główna treść strony 2018

Dyniowy festyn w Stanisławowie

Święto Dyni w Stanisławowie ma już 5-letnią tradycję. Tegoroczny dyniowy festyn zorganizowany przez Radę Sołecką przy współudziale strażaków miejscowej OSP zgromadził wielu gości. Wśród nich znaleźli się uczestnicy konkursów i zawodów, których to popularne, ozdobne i niezwykle zdrowe warzywo nie tylko zachwycało wielkością, kształtami, kolorystyką, ale również inspirowało do tworzenia kulinarnych przysmaków czy dyniowych rzeźb. Jak zwykle prowadząca imprezę pani sołtys Anna Romanowska powoła kapituły sędziowskie, które wyłoniły zwycięzców w konkursach "Rzeźba z Dyni”, „Dynia na słodko”, „Dynia inaczej” i w specjalnym konkursie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Serock - „Dynia 600-lecia” - ogłoszonym z okazji jubileuszu 600-lecia nadania Serockowi praw miejskich. Pana Burmistrza Sylwestra Sokolnickiego reprezentowali i wręczali nagrody: pani Monika Ordak – Skarbnik MiG Serock oraz pan Tadeusz Kanownik – Sekretarz MiG Serock. Miłym akcentem dyniowego spotkania była obecność pana Tomasza Gęsikowskiego Dyrektora Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku oraz występ Ani Malinowskiej - wychowanki pani Mai Radomskiej prowadzącej zajęcia wokalne w serockim Centrum, które zapewniło nagłośnienie imprezy.

Oprócz artystyczno-kulinarnej dyniowej rywalizacji rozegrano tradycyjnie Zawody Sołectw o Puchar Jesieni. Zgłosiło się do nich 5 międzypokoleniowych, damsko-męsko-dziecięcych reprezentacji, które dzielnie walczyły o puchary i nagrody w rzucie strażackim kaloszem, w biegu z dynią i rzucie dynią do donicy. Wszyscy uczestnicy tej sportowej rywalizacji wykazali się niezwykłą wolą walki, kondycją i poczuciem humoru.

Sobotnie popołudnie w Stanisławowie, mimo typowo jesiennej aury, upłynęło w sympatycznej atmosferze. W imieniu organizatorów dziękujemy uczestnikom konkursów za przygotowanie smakołyków, wykonanie pięknych rzeźb, wyhodowanie imponujących rozmiarami okazów dyń i za przywiezienie ich do Stanisławowa. Reprezentantom sołectw dziękujemy za zaangażowanie w sportową rywalizację, a gościom za wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok.

wstecz

Powrót do topu strony