Rola Folklora - zapraszamy na warsztaty!

Zapraszamy do udziału w realizacji projektu „Rola Folklora - czyli serockie poszukiwania lokalnej obrzędowości i gawędy o dawnych zwyczajach”. Działania w ramach projektu, którego beneficjentem jest Miasto i Gmina Serock, będą trwały przez cały 2019 rok. Zaczynamy już w lutym warsztatami teatralnymi i wokalno-muzycznymi. Efektem warsztatów będą cztery wydarzenia artystyczne przywołujące tradycyjną obrzędowość związaną z  Zapustami, Nocą Kupały, Dożynkami i Szczodrymi Godami. Trwałym efektem projektu będą - w końcowej jego fazie - wystawa i publikacja ”Tako rzecze dwurzecze”. 
 

WARSZTATY "ZAPUSTOWE"

Pierwszym widowiskiem obrzędowym będą lokalne Zapusty. W okresie karnawału, w marcu, po ulicach Serocka spacerować będą wesołe gromady przebierańców: dziadów, Cyganów, niedźwiedzi czy diabłów. Przypomnimy na czym polegał dawny Podkoziołek czy zwyczaj „chodzenia z Kozą”. Będą słomiane kukły, tańce i śpiewy, obrzędowe zawołania „na len i konopie”. Zwieńczeniem tych zabaw będzie symboliczne pogrzebanie Basa albo zabijanie Grajka.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
9 lutego 2019 r. - spotkanie organizacyjne
16 lutego 2019 r.
23 lutego 2019 r.
2 marca 2019 r.

3 marca 2019 r. - WIDOWISKO OBRZĘDOWE NA SEROCKIM RYNKU

Warsztaty zaczynają się o godzinie 10.00 (zarówno teatralne jak i wokalno-muzyczne).
Miejsce: Klub Aktywności Społecznej, ul. Kościuszki 8A, Serock.

Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów. Można dołączyć w dowolnym momencie. Wiek - bez ograniczeń (im nas więcej, tym weselej :)). Na miejscu jest możliwość przygotowania sobie kawy, herbaty, dostępna jest również mikrofala :). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Najserdeczniej zapraszamy!

Kontakt:

Agnieszka Woźniakowska
Referat Komunikacji Społecznej UMiG Serock
tel. 22 782 88 43
a.wozniakowska@serock.pl; promocja@serock.pl

Więcej informacji TUTAJ.

Zaproście swoich bliskich – rodzinę, przyjaciół, opowiedzcie o projekcie znajomym. Potrzebujemy waszej pomocy w jego realizacji i promocji! :)

 

wstecz

Powrót do topu strony