Szlachetni z Jadwisina. Dzieje rodziny Radziwiłłów - prelekcja w Izbie Pamięci

Zapraszamy do Izby Pamięci w Serocku, gdzie w najbliższą niedzielę rozpoczynamy „Spotkania z historią” – cykl opowieści o wydarzeniach, miejscach i ludziach związanych z Serockiem i naszym regionem. 
Na pierwsze spotkanie z historią zaprasza dr Mirosław Pakuła. W swojej prelekcji opowie o dziejach rodu, który pojawił się w okolicach Serocka w połowie XIX w. - Radziwiłłach.
Ród ten postrzegany jest przez Polaków głównie przez pryzmat dwóch postaci, które uwiecznił w „Potopie” Henryk Sienkiewicz – Janusza i Bogusława, zdrajców Ojczyzny. Tymczasem większość Radziwiłłów zapisała się bardzo dobrze w historii Polski, również Radziwiłłowie z Jadwisina. Podczas wykładu w Izbie Pamięci, zatytułowanym „Szlachetni z Jadwisina. Dzieje rodziny Radziwiłłów” dowiemy się, że byli to ludzie szlachetni i życzliwi, filantropi i patrioci. 

Mało znane fakty z życia książęcego rodu, unikalne zdjęcia to atuty prelekcji, na którą zapraszamy już w najbliższą niedzielę 14 lipca 2019 r. o godz. 15.  Wstęp wolny, Zapraszamy!
 

  • Spotkania z historią

wstecz

Powrót do topu strony