Główna treść strony Rowerowa pętla wokół Jeziora Zegrzyńskiego

Rowerowa pętla wokół Jeziora Zegrzyńskiego

Dla przebywających w Serocku amatorów turystyki rowerowej, pokonanie rzeki Narwi – to nie problem. Można łatwo przejechać na drugi brzeg mostem z Wierzbicy do wsi Łacha (dk 62) lub trochę dłuższą trasą przez most w Zegrzu (dk 61). Trudnością może okazać się pokonanie rzeki Bug, gdyż najbliższy most znajduje się w Wyszkowie. Ułatwieniem bedzie pokonanie rzeki katamaranem. W sezonie turystycznym rejsy tych małych statków są dofinansowane są przez Serockie Inwestycje Samorządowe.
Załączona poniżej mapa, przygotowana przez armatora katamaranów – Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego, zawiera trzy trasy rowerowe, z których każda zaczyna się, przebiega lub kończy w Serocku.

Zachęcamy do pobrania, mapę można również otrzymać bezpłatnie w punktach informacji turystycznej oraz podczas rejsów katamaranami, które pełnią również rolę Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej w regionie Jeziora Zegrzyńskiego.  Mapa została wydana dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Więcej informacji na stronie jeziorozegrzynskie.info.

Rowerowa pętla wokół Jeziora Zegrzyńskiego - mapa